رئیس دومین همایش سلامت الکترونیک در نخستین روز از این همایش که  4اسفند ماه سال 95 در حال برگزاری است ، با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای مهم  سلامت الکترونیک ، حرکت در مسیر عدالت در سلامت است  و باید همه  آحاد مردم در نقاط مختلف کشور دسترسی به اطلاعات و خدمات پزشکی داشته باشند گفت :

 بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ما دستاوردهای بسیاری در حوزه سلامت بدست آورده ایم و این دستاوردها در شاخص های مختلف سلامت تجلی پیدا کرده است .

وی ادامه داد : یکی از این شاخص های مهم ، امید به زندگی است که در سال 57 امید به زندگی سن 56تا57 سال بود اما هم اکنون سن امید به زندگی به حدود 75سال رسیده است و این شاخص در نقاط مختلف کشور با توجه به استان های برخوردار و محروم متفاوت است .

دکتر صدر خاطر نشان کرد : در مناطق مختلف شهرداری تهران موضوع عدالت در سلامت به طور جدی مطرح است . عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی اظهار داشت :باید کاری کنیم که از میزان وابستگی مان به کشورهای دیگر کاسته شود و بتوانیم روی پای خودمان بایستیم و این مهم در راستای اقتصاد مقاومتی باید صورت گیرد .

دکتر صدر گفت :سلامت الکترونیک یکی از ضروریات توسعه هر کشوری است و پرونده سلامت الکترونیک نسخه های الکترونیک و شبکه های مختلف در حوزه سلامت ، استفاده از فناوری های مختلف در حوزه های تشخیصی و توان بخشی می تواند دو اتفاق مهم در حوزه پزشکی داشته باشد و کیفیت و ارتقای خدمات حوزه سلامت بالا می رود  و  هزینه های حوزه سلامت کاهش می یابد و این دو اتفاق مهم در پناه توسعه سلامت الکترونیک صورت می گیرد .

وی گفت : سلامت الکترونیک به سرعت در حال پیشرفت است و امروزه بسیار گسترش یافته است و نگاه پزشکان برای سال 2050 این است که  جراحی های روباتیک می تواند جای دست جراح را به صورت مستیم بگیرد .

رئیس همایش سلامت الکترونیک خاطر نشان کرد: 95 درصد مردم کشور از تلفن همراه استفاده می کنند و می توان کارهای خوبی برای آموزش مردم از این طریق در حوزه سلامت انجام گیرد . 

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت