عناوین مهمترین خبرها:

نمکی از وجود امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: برای جمع شدن این امضاها کار می‌کنیم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره موضوع رانت و امضاهای طلایی در سازمان غذا دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی اظهار کرد: روی جمع شدن امضاهای طلایی و رانت در سازمان غذا و دارو کار می‌کنیم و در اداره کل تجهیزات پزشکی نیز اتفاقاتی از این دست می افتد که باید آنها را از این اداره جمع کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره موضوع حمایت از تولید تجهیزات پزشکی در سال «رونق تولید» بیان کرد: ما به منظور حمایت از تولیدکنندگان تجیهزات پزشکی به محصولات خارجی که نمونه ایرانی آنها از نظر کیفیت مورد تایید است،  اجازه ورود به کشور نمی‌دهیم.

در برابر واردات تجهیزات پزشکی مشابه داخل ایستاده ایم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره واردات تجهیزات پزشکی مشابه تولید داخل اظهار کرد: ما در برابر واردات تجهیزات پزشکی مشابه داخل محکم ایستاده‌ایم و به همه بخش‌ها در وزارت بهداشت ابلاغ کرده‌ایم که ورود دستگاه‌هایی که مشابه تولید داخل آنها در کشور وجود دارد، ممنوع است.

نمکی در ادامه درباره حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ایرانی به منظور رونق تولید در داخل کشور بیان کرد: ما تلاش می‌کنیم، امکاناتی فراهم کنیم تا تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی بتوانند با انتقال دانش فنی یا تولید تجهیزات پزشکی تحت لیسانس، محصولات با کیفیت را در داخل کشور تولید کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه به تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از راهکارهای مناسب برای رونق تولید است و تلاش می‌کنیم که با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، تجهیزات پزشکی وارداتی را طی یک  زمان بندی در داخل کشور تولید کنیم.