عناوین مهمترین خبرها:

 

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمیسیون بهداشت مجلس، وزیر بهداشت را در خصوص شفاف‌سازی که یک امر واجب و حیاتی است و نافی این امضاهای طلایی و رانت محسوب می‌شود حمایت خواهد کرد.

محمد نعیم امینی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقاد وزیر بهداشت مبنی بر وجود رانت در حوزه غذا و داروگفت: حتما ایشان از سازمان زیرمجموعه خود چنین اطلاعاتی دارند و انتظار ما این است که چنانچه وزیر بهداشت به این قضیه واقف هستند، یک رسیدگی فوری‌تری را انجام دهند.

درخواست تحقیق و تفحص نمایندگان از حوزه غذا و دارو بی‌نتیجه ماند

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار در مجلس افزود: در گذشته نیز گزارشاتی در این زمینه وجود داشت و برخی از نمایندگان، تحقیق و تفحص‌هایی را تقاضا کرده بودند اما این تحقیق و تفحص‌ها به هر ترتیب انجام نشد اما اکنون که وزیر بهداشت به این نتیجه رسیده، ضروری است که اقدام جدی انجام دهند و کمیسیون بهداشت مجلس نیز در خصوص شفاف‌سازی که یک امر واجب و حیاتی است و نافی این امضاهای طلایی و رانت محسوب می‌شود حمایت خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در مورد اینکه وزیر بهداشت از دولت خواسته تا مانع بخش خصوصی نشود تا راه را برای برخی ببندد و برای برخی باز کند، تصریح کرد: این امر درستی است و در قوانین بالادستی و عادی این مسئله را داریم اما نکته مهم وجود کیفیت است یعنی باید به مسئله استانداردسازی و کیفیت محصولات داخلی توجه ویژه داشته باشیم چراکه جان انسان قابل معامله نیست.

محصولاتی که تولید داخلی دارند، نباید وارد شوند

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه در دستگاه‌های دولتی نباید رانت‌خواری و بی‌عدالتی باشد و همه عدالت را حس کنند، خاطرنشان کرد: به هر حال باید عدالت رعایت شود و در صورت وجود تولیدات داخلی واردات محصولات مشابه به کشور انجام نشوند اما در عین حال تولیدات داخل نیز باید به سطح مشخصی از استاندارد برسد.