سنندج - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت تعهداتی به مردم داده و هم اکنون در راستای تحقق آنها با همه توان تلاش می کند البته لازم است مردم هم با وحدت و همدلی در این راه کمک کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان مرزی بانه اظهارداشت: دولت برغم مشکلات زیاد و موانع پیش رو در راستای عمل به تعهدات خود و خدمت رسانی در مناطق مختلف بویژه مرزی و محروم حرکت می کند تا عدالت توسعه در تمام نقاط کشور محقق شود.
وی با اشاره به بهره برداری از بیمارستان رازی بانه افزود: با بهره برداری از این طرح، کارهای دولت در عرصه سلامت این شهرستان شتاب بیشتری به خود گرفته و انتظار می رود مسئولان در این راهی که انتخاب کرده اند، با حمایت مردم موفق باشند.
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان نیز در سخنانی گفت: دشمنان نظام و انقلاب از راه ایجاد تفرقه و ناامیدی در جامعه به دنبال تحقق اهداف خود هستند که در این برهه حساس، تنها با وحدت و یکپارچگی می توان از ایجاد ناامیدی و تحقق اهداف دشمنان جلوگیری کرد
محسن بیگلری از تلاش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بنیاد برکت در احداث بیمارستان 64 تختخوابی رازی بانه قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه به منظور افتتاح چند طرح بیمارستانی و درمانی با استقبال استاندار کردستان، نماینده مردم بانه و سقز در مجلس و مسئولان حوزه بهداشت و درمان کردستان به شهرستان مرزی بانه سفر کرده است.
در این سفر بیمارستان 64 تختخوابی رازی بانه که در زمینی به مساحت 52 هزار متر مربع با 9 هزار و 400 متر مربع زیربنا در کنار بیمارستان قدیمی این شهر احدااث شده به بهره برداری رسیده است.
هم اکنون این بیمارستان با 86 تخت فعال و 30 تخت ستاره دار دارای بخش های کودکان، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اتاق عمل، ICU و NICU، آزمایشگاه و رادیولوژی است.
وزیر بهداشت در این سفر علاوه بر بهره برداری از این بیمارستان از نزدیک در جریان روند اجرای برنامه‌ های طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان نیز قرار می گیرد.
افتتاح 2 کلینیک ویژه تخصصی در شهرستان های بانه و سقز و دیدار با خانواده شهیدان قادرخانزاده از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان کردستان است.
این پنجمین سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت تدبیر و امید به استان کردستان است.
استان کردستان یک میلیون و 603 هزار نفر جمعیت دارد و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری دارای 10 شهرستان، 29 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و یک هزار و 697 آبادی دارای سکنه و 187 آبادی خالی از سکنه است.