قم نیوز: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امیدواریم بیمارستان‌ها و مطب‌ها اسلامی باشند و پزشکان خود را برای رضای خداوند متعال وقف کنند که در این صورت هر پزشک یک الگو خواهد بود.

تلاش برای اسلامی شدن بیمارستان‌ها و مطب‌ها

به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام والمسلمین احمد احمدی صبح امروز در پنجمین همایش ملی سلامت معنوی که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، با اشاره به اینکه تحقق اهداف مورد نظر در حوزه سلامت معنوی باید با همکاری حوزه و دانشگاه دنبال شود، اظهار کرد: اگر پزشکی بر اساس آموزه‌های معنوی تربیت شود می‌تواند عملکرد موفقی نیز داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه بسیاری از پزشکان بر خلاف گذشته مبالغ سنگینی را از مردم دریافت می‌کنند، اضافه کرد: در گذشته پزشکی یک حرفه الهی بود و پزشکان در کوچه‌ها و خیابان‌ها به دنبال دوای بیماران بودند و مردم نیز به این افراد حق‌القدم می‌دادند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: پزشکان باید بدانند که هیچ کاری بالاتر از کار آن‌ها نیست به همین علت نباید درمان مردم را با پول عوض کنند که در این صورت است که می‌توانند به معنویت اسلامی برسند.
وی یادآور شد: پزشکان مؤمن با استفاده از معنویت عملکرد خود را با نگاه به رضایت خداوند متعال دنبال می‌کند اما در غیر این صورت پزشکان در حقیقت معنویت غربی، مادی و انگلیسی را دنبال کرده‌اند.
احمدی ادامه داد: امیدواریم بیمارستان‌ها و مطب‌ها اسلامی باشند و پزشکان خود را برای رضای خداوند متعال وقف کنند که در این صورت هر پزشک یک الگو خواهد بود.
وی اضافه کرد: اگر فردی با عملکرد خود معنویت را به مردم تعلیم دهد می‌تواند در جامعه یک نقش متفاوت را ایفا کرده و با افزایش تاثیرگذاری خود نزد خداوند متعال یک جایگاه متفاوت‌تری را به خود اختصاص دهد.
این استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید بر اینکه تحقق سلامت معنوی نیازمند توجه ویژه مردم و پزشکان است، عنوان کرد: امیدواریم دستگاه‌های مرتبط نگاه ویژه‌ای به موضوع داشته و حمایت‌های لازم را دنبال کنند تا بتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ترجمه-قرآن-كريم دكتر سيد محمد حسين كلانتر معتمدي ( عضو پيوسته...
ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...

ورود به سایت