رئیس فرهنگستان علوم پزشکی از برگزاری همایش سلامت معنوی در استان قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، سید علیرضا مرندی امروز در دیدار با آیت‌الله سبحانی از مراجع عظام تقلید در سخنانی اظهار داشت: موضوع سلامت معنوی امر مهمی است که نباید نادیده گرفته شود و از این‌رو تلاش خواهیم کرد با برگزاری همایشی در این زمینه، فعالیت‌های خود را دنبال کنیم.

وی افزود: سال گذشته این همایش در قم برگزار شد که امسال نیز در 25 و 26 بهمن‌ماه در سالن غدیر مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی استان قم برگزار می‌شود.

آیت‌الله سبحانی از مراجع عظام تقلید نیز در این دیدار با تأکید بر اهمیت توجه و اهتمام به‌سلامت معنوی گفت: انسان از منظر اسلام خلیفه‌الله است اما از نگاه غربی‌ها این موضوع به‌هیچ‌عنوان عنوان نشده و نگاه کالا به انسان‌ها دارند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه انسان حافظ امانت الله است، گفت: ما اگر به دنبال معنویت هستیم نباید مبنای علوم ما غربی باشد، انسان موجودی است که ذاتاً رابطه با خداوند دارد و خداجویی جزو خصوصیات انسان است، اما غربی‌ها به این موضوع اعتقادی ندارند.

وی گفت: ویژگی‌هایی که خداوند برای انسان معرفی می‌کند، در منظر غرب نیست و از سوی دیگر تربیت ما بر اساس مذهب بوده اما آن‌ها هیچ به این موضوع عمل نمی‌کنند.

آیت‌الله سبحانی تصریح کرد: بهداشت و سلامت، تنها مربوط به جسم نیست، بلکه باید به فکر سلامت روح و سلامت معنوی باشیم و از سوی دیگر روانشناسی و روانکاوی‌های ما معنوی باشد.

مرجع تقلید شیعیان گفت: در غرب هیچ‌گونه عاطفه و معنویت وجود ندارد و این مسائل تنها در اسلام و معنویت است که باید روز به‌روز در گسترش سلامت معنوی کوشید.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت