عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه وضعیت اهدای عضو در کشور مناسب نیست فعالیت دلالان اعضای بدن را نشانه بی توجهی به این مهم دانست.

 

احمد حمزه درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، وضعیت اهدای عضو در کشور را نامناسب دانست و گفت: هم اکنون تعداد زیادی از بیماران در نوبت دریافت عضو قرار داشته و روزانه برخی بیماران نیز به دلیل نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می دهند این در حالی است که فرهنگ سازی مناسب نیز در این زمینه صورت نگرفته است.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، با یادآوری آمار بالای مرگ مغزی در کشور بر ضرورت ترویج فرهنگ اهدای عضو تاکید کرد و ادامه داد: گسترش فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی موجب می شود کمتر شاهد فوت بیماران نیازمند، در صف انتظار اهدای عضو باشیم.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ اهدای عضو باید در کشور نهادینه و فراگیر شود، تصریح کرد: رسانه های جمعی باید فرهنگ سازی مناسبی را برای گسترش فرهنگ اهدای عضو داشته باشند و از سویی علما، روحانیون و آیات عظام نیز توصیه های لازم را برای ترغیب مردم به این امر داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت  و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با فراگیر شدن فرهنگ اهدای عضو مشکل خرید و فروش عضو و جولان دلالان اعضای بدن کاهش می یابد، تصریح کرد: پایین بودن آمار اهدای عضو و تعداد بالای افراد نیازمند به پیوند موجب فعالیت دلالان و افراد سودجو در این حوزه شده است بنابراین با ترویج فرهنگ اهدای عضو چنین معضلاتی مدیریت می شود.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت