معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع پشتیبان بیمار است و آنها را هدایت می کند تا مسیر درست درمان را طی کنند و ازخدمات به درستی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری سینا؛ علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت که به همراه معاونین و مدیران ارشد این وزارتخانه به منظور بازدید از برنامه استقرار نظام ارجاع به استان گلستان سفر کرده بود، در جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: استقرار سیستم ارجاع الکترونیک یکی از اولویت های اصلی وزارت بهداشت است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت تصریح کرد: با توجه به شرایطی که در حوزه بهداشت و درمان داریم باید سیستمی را پیاده کنیم که متناسب با وضعیت کشورمان باشد و با قدرت و شجاعت طرح استقرار نظام ارجاع الکترونیک در استان گلستان آغاز شده و آینده خوبی خواهد داشت و باید به مشکل یا مشکلاتی که در گام بعدی با آن رو به رو هستیم، توجه شود.

بنابراعلام وبدا رئیسی تاکید کرد: نظام ارجاع تنها مربوط به حوزه درمان نیست بلکه باید همه حوزه‌های دانشگاه در کنار یکدیگر قرار گیرند تا به نتیجه مطلوب برسند.

وی با بیان این که نظام ارجاع یک نظام هدایت بیمار است و به بیمار کمک می‌کند تا در مسیر درست درمان قرار گیرد، گفت: قضاوت در مورد اجرای طرح ارجاع الکترونیک فعلا زود است اما باید در اجرا به خدماتی که به مردم ارائه می‌شود، توجه شود.

معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه باید رضایتمندی مردم در اجرای این طرح مورد ارزیابی قرار گیرد، افزود: اجرای این طرح براساس سیاست‌های بالادستی بوده است و به کاهش هزینه های درمانی کمک می کند.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت