تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارزش افزوده کالاهای مضرباید برای بیمه سلامت لحاظ شود، گفت: پول دخانیات باید به بیمه سلامت برگردد و یک درصد مالیات جواب نمی دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علی نوبخت‌ روز یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه‌ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در ساختمان مرکزی این سازمان با بیان اینکه در سال 73 که بیمه سلامت تأسیس شد شورای عالی بیمه‌ دستورالعملی‌ را در آن زمان با توجه به مقتضیات‌ آن موقع تدوین کرده بود ، افزود: اکنون باید با توجه به شرایط، ترکیب عوض شود تا کارها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
وی اضافه کرد: جایگاه سلامت که نقطه استراتژیک‌ این حوزه محسوب می‌شود باید به درستی‌ کارهایش انجام و از منابع پایدار‌ استفاده بهینه شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه‌ و تغییر نگرش در سیاست‌های وزارت بهداشت و کمیسیون ذیربط‌ یکی از برنامه‌های مهم مجلس بوده است، اظهار کرد: تأمین سلامت آحاد مردم‌ همراه با جهت‌گیری انقلاب اسلامی و فرمایشات رهبری مبنی بر سالم بودن فرد‌، همچنین بسترسازی‌ از ضرورت های تأمین توسعه پایدار کشور است.
وی ادامه داد: بیمه سلامت در یک برهه‌ تاریخی قرار گرفته و خوشبختانه ما در مجلس از لحاظ قانون هیچ کمبودی‌ نداریم و فرمایشات رهبری را در ابلاغ سیاست‌ های حوزه سلامت به دقت انجام می‌ دهیم.
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به تولیت‌ نظام سلامت و وضع قانون در این خصوص ، گفت: به نظرم بیمه مساله مهمی است و باید هر پولی ، صرف سلامت مردم شود.
وی با بیان اینکه تأمین سلامت مردم بسیار سنگین است گفت: در برخی از کشورهای مدعی حقوق بشر ، برای برخی عمل‌ های جراحی و حتی پیوند اعضا‌ء به خاطر گران بودن هزینه‌ ها بیماران را رها می کنند، اما ایران با منابع محدود کارهای خیرخواهانه‌ خوبی را به خصوص در بخش‌ پیوند اعضا که هزینه‌ بر است، انجام داده است.
نوبخت اضافه کرد: از مسئولان و سازمان ‌های ذیربط می‌خواهم در این امر خیر‌ به ما کمک کنند زیرا این کار هم اکنون با منابع مالی محدود انجام می‌شود.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت