سلامت آنلاین- وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت استاد فرزانه دکتر محمدمهدی اصفهانی را تسلیت گفت.

 به گزارش سلامت آنلاین دکتر هاشمی در این پیام  با بیان اینکه دکتر محمدمهدی اصفهانی عمر پربرکت خود را در مسیر شناخت و گسترش علوم تغذیه، سلامت روان و طب سنتی صرف کرد ، ایمان، اخلاق نیک و راست کرداری کم نظیراین استاد فرزانه را از جمله صفات والای ایشان خواند که در خاطره ها خواهد ماند.

متن پیام تسلیت وزیر بهداشت به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

بار دیگر حکمت الهی بر این قرار گرفت که استادی فرزانه، از جهان فانی به دیار باقی سفر کند؛ سفری که برای آن مظهر ایمان، تلاش و تواضع، آغاز آرامش ابدی و  برای آنان که او را می‌شناختند، مایه تاسف و تاثر فراوان است.

استاد گران‌قدر، دکتر محمدمهدی اصفهانی عمر پربرکت خود را در مسیر شناخت و گسترش علوم تغذیه، سلامت روان و طب سنتی صرف کرد؛ با دقت و پشتکاری مثال زدنی در احیای میراث مکتوب این طب کوشید و در این عرصه آثاری ارزشمند برجای گذاشت.

آن‌چه اما بیش از همه صفاتش در خاطرها خواهد ماند، ایمان، اخلاق نیک و راست کرداری کم نظیرش است؛ گوهر گران‌بهایی که ریشه واقعی انسانیت، حکمت و طبابت است.

همزمان با سالگرد وفات زینب کبری(س)، درگذشت آن عالم عامل را به تمامی اساتید، پزشکان، شاگردان و به‌ویژه خانواده ارجمندش تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم رحمت و مغفرت الهی و بهشت برین پاداش خدمات بی‌دریغش باشد.

***

دکتر اصفهانی در مقام دانشمندی آگاه در علوم تغذیه، سلامت روان، طب روحانی، تاریخ پزشکی، و نسخه شناسی ،در احیا صحیح و منطقی طب سنتی ایران نقش به سزایی داشتند و به ویژه در احیا میراث مکتوب این طب که بعضا نسخ نادر و کمیاب بودند، زحمات بسیار کشیدند و نام خود را جاودانه کردند.

استاد دکتر محمد مهدی اصفهانی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1324 در تهران متولد شدند که دارای دکترا در علوم تندرستی؛ فوق لیسانس علوم بهداشتی در تغذیه بوده اند.   

بخشی از سوابق علمی و اجرایی دکتر محمد مهدی اصفهانی بدین شرح است: سرپرست مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب؛ مشاور وزیر بهداشت در امور طب اسلامی؛ عضو: بورد طب سنتی، بورد اخلاق پزشکی و بورد تاریخ علوم پزشکی وزارت بهداشت و عضو افتخاری فرهنگستان علوم پزشکی

45  کتاب؛ 30 مقاله فارسی و 10 مقاله انگلیسی از آثار این استاد فرزانه است

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت