از دکتر عباس شیبانی نماینده چند دوره از مجلس به عنوان الگوی سلامت معنوی اسلامی در همایش سلامت معنوی تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، ظهر امروز در همایش سلامت معنوی در سالن همایش‌های غدیر از دکتر عباس شیبانی به عنوان الگوی سلامت معنوی اسلامی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم سردار سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران، باقر لاریجانی معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان پزشکی، سید مسعود خاتمی رئیس شورای عالی بسیج جامعه پزشکی و حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حضور داشتند.

شایان ذکر است که دکتر عباس شیبانی متولد سال 1310 در تهران است که فعالیت سیاسی را از سال 1321 شروع کرد. او از سال 1332 دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران شد و 9 بار در دوران رژیم طاغوت به دلیل مبارزات سیاسی به زندان افتاد و سال‌ها رنج زندانی بودن را در آن دوران تحمل کرد.

دکتر شیبانی از فعالان سیاسی مذهبی در دوران رژیم طاغوت بود که همیشه در صف اول تظاهرات بر ضد این رژیم در دانشگاه تهران حضور داشت. وزیر کشاورزی، ریاست دانشگاه تهران، پنج دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی و سه دوره عضویت در شورای اسلامی تهران جزو سوابق او پس از پیروزی انقلاب اسلامی در طول چهار دهه اخیر است.

ساده زیستی مهم ترین ویژگی دکتر شیبانی است و او هنوز خانه شخصی ندارد.